Múltunk

Csapatparancsnokaink

1990-1992: Farkas Lajos

1992-1994: Balogh György

1994:  Dévényi Györgyné

1994-2007: Irsay-Nagy Dénes

2007-2011: Dr. Vidovszky Márton

2011-2015: Dr. Szabó Márton

2015-2018: Jenes Ottó Sámuel

2018-2021: Bosits Miklós

2021-2023: Szekeres Péter Zsolt

2023- : Bosits Réka

Csapatunkat 1990-ben alapították újra a Budahegyvidéki Református Egyházközség és a Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség közösen fenntartott cserkészcsapataként, a Szász Károly cserkészcsapat utódjaként. Névadónk Szenczi Molnár Albert református lelkész, nyelvtudós, filozófus, egyházi író, zsoltár- és műfordító.

Az alakuló csapat elsődleges célja ifjúságnevelés és közösségépítés volt a csatlakozó fiatalok számára. Az első csapatparancsnok Farkas Lajos volt, akit Balogh György és Dévényi Györgyné követtek. A Fenntartó Bizottság elnöke hosszú éveken át Pályi András volt.

Az alakulás évében a csapatnak nem volt nyári tábora, az első nyári tábort 1991-ben a Református Világtalálkozóhoz kapcsolódó nagytábor keretein belül tartottuk. A kezdeti időben a csapatnak nem volt saját otthona, az őrsgyüléseket a fenntartó gyülekezetek Böszörményi úti, illetve Tartsay Vilmos utcai épületeinek helységeiben tartottuk. A csapat az első saját sátrait az 1993-as nyári táborra varratta, a csapat tábori felszerelését is apránként gyűjtöttük össze. 1994-ben történt hirtelen csapatparancsnok váltás miatt a csapat ismételten nem tartott nyári tábort, de az ezt követő évtől a nyári táboraink sora töretlen, a csapat működése folyamatos volt, köszönhető ez a csapat életében meghatározó szerepet betöltő Irsay Nagy Dénesnek és a vele együtt dolgozó számos vezetőnek, akik a csapat megszilárdulását, megerősödését tűzték ki célul.

A református templom átépítésének idején az őrsgyűlések számára kénytelenek voltunk a környező iskolák tantermeiben helyet kérni, de a felújítás végén a gyülekezet jóvoltából értékes, saját használatú terekhez jutottunk (csapatotthon és raktár).

Az első csapatotthon a református tempom tetőterében került kialakításra, majd néhány évvel később megkaptuk azt az alagsori térsort, ahol a II. Világháború előtt a Szász Károly cserkészcsapat csapatotthona is volt.

Az elmúlt harminc év során rengeteg változás ment végbe a szervezeten belül, de jelenleg is a budahegyvidéki református gyülekezet biztosítja számunkra a cserkészotthonunkat, mely az őrsök foglalkozásainak helyszínét is adja a Böszörményi úton. A csapat létszáma az elmúlt években drasztikusan megemelkedett, az új parancsnokok Vidovszky Márton, Szabó Márton, Jenes Ottó, Bosits Miklós és Szekeres Péter nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy az összes addig hiányzó korosztály is megjelenjen a csapat életében. A csapat létszáma közel 10 év alatt 70-80 főről elérte a 130 cserkészt. Ennek fontos lépcsője volt a 2013-ban megalakult Farkaskölyök raj, így már második osztálytól lehet csatlakozni hozzánk. 2018 óta rendszeresen működik nyári táborunkban a Tanya raj altábora, amely a már nem aktív és legtöbb esetben már családos cserkészeinkből áll. Csapatunknak jelenleg összesen öt aktív raja van, a Farkaskölyök raj (kiscserkész korosztály), a Damjanich János raj (cserkész korosztály), a Töhötöm Vezér raj (kósza korosztály), a Görgey Artúr raj (vándor korosztály) és a Tanya raj (felnőttcserkész korosztály). A rajok és a szervezet átfogó vezetését a mindenkori nagyvezetőség tagjai látják el. A nagyvezetőséget a csapat segédtisztjei, rajparancsnokai és a csapatparancsnoka alkotják.